Stručný seznam příkazů pro Git

Zvyknul jsem si používat verzovací systém pro všechny možné typy souborů, které si verzovaní zaslouží. Články do časopisů, různé dokumenty k projektům, obrázky, grafy, zdrojové kódy,… Po vyzkoušení několika programů pro správu verzí jsem nakonec skončil u systému Git. Vyhovuje mi z mnoha důvodů, hlavně ale kvůli své rychlosti a velmi jednoduché a spolehlivé správě větví (branches). Protože na dokumentech pracuji obvykle sám, používám ho převážně lokálně a ovládám přes příkazovou řádku ve Windows, tedy bez různých grafických nadstaveb.

Abych si nemusel v začátcích mé práce s Git-em pamatovat poměrně velký počet parametrů příkazové řádky (k dispozici je jich opravdu hodně), vytvořil jsem si kdysi stručný seznam nejčastěji používaných příkazů. Velmi často jsem jej využíval také v době, kdy jsem laboroval s dalšími systémy pro správu verzí a měl jsem z tohoto důvodu v příkazech slušný „guláš“.

Možná se najde někdo, kdo je v podobné situaci a komu přijde takovýto „manuálek“ vhod. Pro zájemce ho dávám k dispozici.

Download: Stručný seznam příkazů pro Git (.pdf, 174 kB)

Komentáře jsou zamčeny.